Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Аз-букиНационално издателство за образование и наука
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За нас
    • За нас
    • Структура
    • Екип
    • Етика и правила
    • Документи
  • Вестник „Аз-буки“
  • Списания
  • Издания
  • Проекти
  • Реклама
  • Абонамент
  • Контакт
  • en_US
  • bg_BG
  • Начало
  • За нас
    • За нас
    • Структура
    • Екип
    • Етика и правила
    • Документи
  • Вестник „Аз-буки“
  • Списания
  • Издания
  • Проекти
  • Реклама
  • Абонамент
  • Контакт
  • en_US
  • bg_BG
Няма резултати
Вижте всички резултати
Аз-буки Национално издателство за образование и наука
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2020 Брой 22, 2020

Онлайн среща на европейската младеж

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
27-05-2020
в Брой 22, 2020
A A

На всеки две години на едно място се събират хиляди младежи от целия Европейски съюз, за да обсъдят и споделят своите идеи за бъдещето на Европа. Четвъртото издание на срещата на европейската младеж (European Youth Event – EYE), което трябваше да се проведе в седалището на Европейския парламент в Страсбург на 29 и 30 май 2020 г., е заменено от виртуално събитие.
„EYE онлайн“ се провежда от 25 до 29 май, когато млади хора от цяла Европа и извън нея имат възможността да се запознаят дистанционно и да обменят мнения с високопоставени политици, експерти, законодатели, активисти и инфлуенсъри. Събитието търси отговори на въпроси на младите хора, свързани с ролята на ЕС в контекста на кризата с COVID-19, като част от кампанията #ЕвропаСрещуCovid19.
Участниците имат възможността да дебатират с председателя на ЕП Давид Сасоли, зам.-председателите на ЕП Катарина Барли и Отмар Карас, председателя на Европейската централна банка Кристин Лагард, както и с редица еврокомисари и евродепутати.
„Стремим се да откриваме възможности дори в трудните моменти. „EYE онлайн“ извежда европейското младежко събитие на следващо ниво, като позволява на още повече млади хора да участват в демократичния дебат и да изразят своите идеи за бъдещето на Европа. Така EYE става още по-достъпно и приобщаващо за всички“, каза председателят на ЕП Давид Сасоли.
Програмата на „EYE
онлайн“ включва няколко интерактивни сесии: дебат с ключови европейски законодатели, сесии за това какво представлява работата на един евродепутат или устен преводач, и няколко дискусионни групи на различни теми.
Давид Сасоли ще участва в закриването на събитието, озаглавено „В обувките на председателя на ЕП“, на 29 май. Очаква се да представи ежедневната си работа, особено в тези предизвикателни времена, както и отговора на ЕП във връзка с COVID-19 и пътя напред след настоящата криза. А Кристин Лагард ще говори за въздействието на пандемията върху хората, предприятията и банките.
Участниците имат възможност, без да напускат дома си, да споделят мнения за това как младите хора могат да влияят върху
оформянето на политики след COVID-19. Други сесии обхващат въздействието на коронавируса върху младежката мобилност, по-специално програмите „Еразъм+“ и „Европейски корпус за солидарност“, върху пазара на труда, неравенствата в здравеопазването, както и извънредното положение по отношение на климата.
Онлайн изданието на EYE има за цел да отговори на очакванията на повече от 13 000 младежи, които са регистрирани за срещата през май. То позволява участието на по-широка публика, тъй като се предава пряко във фейсбук страницата на EYE. Към момента дейностите от събитието са имали повече от 500 000 гледания онлайн.

Your Image Description

Свързани статии:

Default ThumbnailНова покана за университетски мрежи Координиран подход за борба с COVID-19 в ЕС Изменението на климата е най-важно за европейците Европейска диплома за висше образование след година

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Европа

Последвайте ни в социалните мрежи

Споделяне8Tweet
Предишна статия

ЕК ни поздравява за политиките ни срещу пандемията

Следваща статия

Какво значи да си съпруг

Следваща статия
Защо „мекането“ е толкова заразно?

Какво значи да си съпруг

В ход е дигиталното обучение

Търсят се дигиталните новатори

В ход е дигиталното обучение

Признание за училищни дела

Последни публикации

  • Националният военноисторически музей отбелязва 110 години
  • Откриха първия студентски кампус по Плана за възстановяване
  • Министър Георги Вълчев: Отношението към знанието се формира в ранна детска възраст
  • ПГ по компютърно програмиране и иновации в Бургас e първото общинско училище у нас с акредитация за международната програма International Baccalaureate
  • Националната професионална гимназия по компютърни технологии и системи в Правец отпразнува 40 години
  • Отвори врати първата детска градина, изградена по Плана за възстановяване
  • От рубриката „Правна консултация”: Какво трябва да съдържа трудовият договор според закона
  • Четири медала за българските ученици от Балканската олимпиада по физика
  • Ново училище в София започва подготовката за учебната година
  • „Дигитални създатели“ се нарича новият STEM център във видинската ППМГ „Екзарх Антим I“
  • STEM центрове дават нов облик на училищата в Кюстендил
  • Отбор на Техническия университет – София, с бронз от топ състезание за икономични прототипи
  • Три родни висши училища в престижна академична класация
  • От рубриката „Пиши правилно“: Питам дали задавам въпрос
  • Снимка на броя: Професионалната гимназия по транспорт и енергетика „Хенри Форд“ откри Център за високи постижения и нова STEM зона
  • Вестник „Аз-буки“ – брой 26/2026 г.
  • Министър Георги Вълчев: Подготвяме предложения за промени в Просветния закон
  • Над 4000 безплатни летни занимания за деца и ученици в програма на МОН
  • Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
  • 30 професии ще бъдат защитени през следващите две учебни години
  • 42 665 места за нови студенти по държавна поръчка за академичната 2026/2027 г.
  • Отличиха Цар и Царица на буквите

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За нас
    • За нас
    • Структура
    • Екип
    • Етика и правила
    • Документи
  • Вестник „Аз-буки“
  • Списания
  • Издания
  • Проекти
  • Реклама
  • Абонамент
  • Контакт
  • en_US
  • bg_BG

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"