Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Аз-букиНационално издателство за образование и наука
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За нас
    • За нас
    • Структура
    • Екип
    • Етика и правила
    • Документи
  • Вестник „Аз-буки“
  • Списания
  • Издания
  • Проекти
  • Реклама
  • Абонамент
  • Контакт
  • en_US
  • bg_BG
  • Начало
  • За нас
    • За нас
    • Структура
    • Екип
    • Етика и правила
    • Документи
  • Вестник „Аз-буки“
  • Списания
  • Издания
  • Проекти
  • Реклама
  • Абонамент
  • Контакт
  • en_US
  • bg_BG
Няма резултати
Вижте всички резултати
Аз-буки Национално издателство за образование и наука
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2022 Брой 48, 2022

С волейбол на училище

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
30-11-2022
в Брой 48, 2022
A A

Най-старото учебно заведение във Видин – СУ „Цар Симеон Велики“, се присъедини към инициативата на Българската федерация по волейбол – „С волейбол на училище“. Тя се реализира с подкрепата на Европейската конфедерация по волейбол и е насочена към популяризиране на спорта сред подрастващите. Като част от дейностите по проекта професионални треньори от клубове в страната ще представят играта пред учениците. Ще провеждат открити уроци, за да се повиши интересът към този спорт и да се открият сред талантите в училище бъдещите големи звезди на българския волейбол. Кампанията започна през май тази година и цели да обхване всички региони на страната.
„Целта е да „запали“ у децата интересът към най-успешния отборен спорт в България, както и да помогне на волейболните клубове да откриват нови таланти“, споделя директорът на училището Ирена Гъркова. Тя допълва, че спортът е един от важните фактори, които осигуряват и здравето, и необходимата воля децата да стават все по-можещи, все по-знаещи и все по-успешни.
„Като директор и представител на педагогическата общност, мога да кажа, че най-голямата грижа на всички нас, които работим с деца, е те да бъдат здрави и устойчиви личности, разбира се, и образовани. Надяваме се, че със сътрудничеството ни с Федерацията по волейбол ще постигнем онова, което е наш дълг – по-доброто бъдеще на децата“, казва Гъркова. Проектът „С волейбол на училище“ бе представен пред учениците, преподавателите по физическо възпитание и треньори в обновената спортна зала на СУ „Цар Симеон Велики“ от представители на Федерацията по волейбол.
„С програмата се опитваме да покажем предимствата и ползите от практикуването на волейбола като част от израстването – физическо, личностно“, каза при представянето на проекта вицепрезидентът на БФВ Давид Давидов. Заедно с него във Видин бяха и бившите национали по волейбол Евгени Иванов – председател на Комисията по детско-юношески волейбол във БФВ, и Николай Иванов – член на Треньорската комисия и на Комисията по детско-юношески волейбол към БФВ. Иванов се обърна към децата с думите, че този проект е насочен към тях, за да опознаят спорта, волейбола още в най-ранна възраст в училище. „Защо в училище? Защото и най-големите шампиони са направили първите си стъпки в спорта в училищните салони и дворове“, допълни Иванов.
Част от Проекта е волейболни специалисти да запознават учителите по физическо възпитание и спорт с новите методики за ранно обучение и развитие на подрастващите. На училищата в инициативата се предоставя материално и техническо осигуряване, което е на разположение на децата и техните учители по физическо възпитание.
Треньорът във видинския волейболен клуб „Бдин-Вида“ Снежанка Гечева направи открита тренировка по волейбол с ученици от III и IV клас пред представителите на волейболната федерация. Проведен бе демонстративен мач, в който участваха ученици от VI и VII клас.

Your Image Description

Свързани статии:

Треньори от „Реал Мадрид“ работят с деца от Видин Народната топка се завръща в нов облик Треньори от „Реал Мадрид“ работят с деца от Видин Родители стават учители в ДГ „Надежда“

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Региони

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Треньори от „Реал Мадрид“ работят с деца от Видин

Следваща статия

Треньори от „Реал Мадрид“ работят с деца от Видин

Следваща статия
Треньори от „Реал Мадрид“ работят с деца от Видин

Треньори от „Реал Мадрид“ работят с деца от Видин

Родители стават учители в ДГ „Надежда“

Родители стават учители в ДГ „Надежда“

Какво мога  да работя

Какво мога да работя

Последни публикации

  • Ученици и студенти ще работят в детските градини
  • От рубриката „Правна консултация”: Какво означава масово уволнение по закон?
  • От рубриката „Пиши правилно“: Правя прощъпулник
  • За пети път РУО – София-област, провежда научно-практическа конференция „Дигиталната трансформация в образованието“
  • Снимка на броя: Учениците от ПГ „Велизар Пеев“ в Своге показват креативност по време на производствената си практика
  • В Министерския съвет: Правителството отпуска над 10 млн. евро за транспортни разходи на учители
  • По инициатива на МОН: Първа среща между студенти и ръководството на НАТФИЗ
  • Министър Вълчев обсъди с началниците на РУО предизвикателствата пред системата
  • Еврокомисията ще предложи ограничения за децата в социалните мрежи
  • Вестник „Аз-буки“ – брой 28/2026 г.
  • Кюстендилски талант с топ резултат на „Математика без граници“
  • Ученици от единствената гимназия по каменообработване на Балканите представиха свои творби в МОН
  • Започва приемът на номинации за Националните награди за наука „Питагор“
  • 9987 кандидат-гимназисти са приети на първо класиране в столицата
  • МОН ще съдейства за възстановяване на диалога в НАТФИЗ при спазване на академичната автономия
  • В ППМГ „Гео Милев“ в Стара Загора успехът започва с общите решения
  • Премиерът Румен Радев: Правителството има амбицията да развива съвременна научна и изследователска инфраструктура
  • 37 медала за български ученици от световно математическо състезание
  • Отборни бронзови отличия за българските ученици от Международния турнир на младите физици
  • Пет медала за България от Международната олимпиада по физика
  • Центърът за обучение на БАН насърчава младите учени да мислят за практическото приложение на своите идеи
  • Практиката среща бъдещето във Варненската морска гимназия

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За нас
    • За нас
    • Структура
    • Екип
    • Етика и правила
    • Документи
  • Вестник „Аз-буки“
  • Списания
  • Издания
  • Проекти
  • Реклама
  • Абонамент
  • Контакт
  • en_US
  • bg_BG

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"