Преподавателите са призвани да компенсират влиянието на външната среда, заяви министър Красимир Вълчев.
„Бъдещето на образованието е в развитието на информационните технологии и поради тази причина ще бъдат инвестирани средства за обновяването на материално-техническите бази в учебните заведения и изграждане на иновативни кабинети по природни науки. За целта ще се осигурят допълнителни средства в размер на 20 млн. лв.“ Това коментира министърът на образованието и науката Красимир Вълчев по време на работно посещение във Враца. По думите му инвестирането на средства в нови технологии в училищата ще позволи на учителите да направят образователния процес по-интересен за учениците и да провокират интереса им за учене.
Министър Вълчев бе гост в Средно училище „Христо Ботев“, в което е изградена виртуална STEM лаборатория за обучение по биология и здравно образование. Средствата в размер на 130 000 лева, които са вложени за техническото оборудване с 10 интерактивни дисплея, са осигурени от МОН.
В Профилираната природо-математическа гимназия „Акад. Иван Ценов“ министър и кмет присъстваха на демонстрационни уроци в новоизградените 11 интерактивни кабинета и класни стаи със сензорни дисплеи. Инвестираните средства в учебното заведение отново са осигурени от МОН и са в размер на 148 000 лв. Директорът Татяна Василева посочи, че в тях се използват електронни учебници в V, VI, VII и VIII клас.
Четете повече в бр. 24, 13 – 19 юни 2019 г.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Телефон: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg